Get Adobe Flash player

Nasza Kadra

 

 Nasza kadra to:

mgr Monika Mostowy-Hibner - właściciel żłobka Stokrotka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału  Prawa i Administracji o specjalności Administracja Publiczna. W 2011 roku w Wyższej Szkole Zarządzania Edukacja ukończyłam kurs Opiekunki Dziecięcej, a rok później uzyskałam certyfikat kwalifikacji zawodowych w zakresie Opiekun dzieci w żłobku i klubie malucha. Odbyłam praktyki zawodowe w Zespole Szkolno- Przedszkolnym jak również w Państwowym żłobku we Wrocławiu.

We wrześniu 2009r zostałam najszczęśliwszą osobą na ziemi - urodziłam córeczkę Julię przy której poznałam tak naprawdę uroki macierzyństwa. Ta malutka istota uświadomiła mi co to znaczy kochać bezwarunkowo, oddać się jej bezgranicznie. Dlatego też by być cały czas ze swoim szkrabem zrezygnowałam z pracy zawodowej i zdobywałam doświadczenie wychowując nie tylko swoje dziecko w Akademii Baby Lili. Ta praca dawała i daje mi bardzo wiele radości i satysfakcji. Jeżeli coś robię to angażuję się na 100%.

Jestem osobą otwartą, ciepłą, cierpliwą, która bardzo kocha dzieci, a dzięki temu że jestem mamą dwóch wspaniałych córek łatwiej jest mi zrozumieć potrzeby, problemy czy zachowanie małych dzieci.

W 2013 roku urodziłam drugą córeczkę i postanowiłam że sama otworzę żłobek o nazwie Stokrotka, by spełniać swoje marzenie i nadal się realizować  zawodowo. Do tego przedsięwzięcia bardzo starannie się przygotowywałam czytając ustawy,  rozporządzenia, chodząc po urzędach itp. Nie było łatwo mając dwójkę małych dzieci, ale ze wsparciem męża udało mi się przejść wszelkie trudności i zdobyłam odbiory Sanepidu i Straży Pożarnej.

Tak na koniec chcę powiedzieć, że w mojej pracy cenię współpracę z rodzicami, uważnie słucham i uwzględniam ich sugestie i propozycje.

 

Kazimiera Pajda - opiekunka

 

Ukończyłam 2 letnie Studium na kierunku opiekunka dziecięca uzyskując dyplom i świadectwo potwierdzające moje kwalifikacje. Praktyki odbyłam w Żłobku Miejskim "Poranek" w Oławie oraz w Zakładzie Ogólno -leczniczym dla dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotle, gdzie opiekowała się dziećmi niepełnosprawnymi z różnymi dysfunkcjami.
Sama jest matką dwójki dzieci i wiem jak ważne jest zapewnienie im poczucie bezpieczeństwa. Przez ostatnie 4 lata rodzice z pełnym zaufaniem,( którego nie zawiodłam) powierzali mi opiekę nad swoimi pociechami w wieku od 6 miesięcy do 4 lat, którą sprawowałam u siebie w domu. Opieka nad maluchami nie jest mi zatem obca. Praca z dziećmi i na rzecz ich rozwoju sprawia mi ogromnąsatysfakcję. Jestem osobą ciepłą, bezkonfliktową, sumienną, opanowaną i cierpliwą. Uwielbiam pracę z dziećmi, łatwo nawiązuję z nimi kontakt i zdobywam ich zaufanie.
 

Kamila Łaba - opiekunka

 

Obecnie jestem  studentką  w Medycznej Szkole  Policealnej na kierunku Opiekunka dziecięca (K1 Świadczenie usług opiekuńczych i wspomagających rozwój dziecka (Z.11.)). Jest to drugi kierunek jakim się zajęłam, dotychczas skończyłam studia wyższe z turystyki i rekreacji. Moim atutem jest dynamiczna, przyjazna i otwarta osobowość, a co się z tym wiąże umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów , bez problemu radzę sobie z pomocą  w codziennych czynnościach u dzieci. Jestem osobą odpowiedzialną , opanowaną, kreatywną , mam dużą podzielność uwagi.

Dzieci jak i prace z nimi uwielbiam od zawsze , już jako dziecko opiekowałam się i poświęcałam każdą wolną chwilę młodszemu rodzeństwu. Mam duże doświadczenie w pracy z dziećmi , przez wiele lat pracowałam jako niania w prywatnych domach. W wolnych chwilach zajmuję się  organizacją urodzin dla najmłodszych , biorę czynny udział w różnych imprezach i festynach miejsko-gminnych organizowanych dla dzieci.

W kwietniu 2005 roku  zostałam młodą mamą – urodziłam córeczkę Wiktorię , dzięki pomocy rodziców i najbliższej rodziny udało mi się kontynuować naukę , jak i opiekować się dzieckiem. Wiki pokazała mi jak wygląda świat dziecka , pozwoliła  zobaczyć go swoimi oczami , nauczyła mnie szybciej i lepiej rozpoznawać potrzeby dzieci. Od zawsze staram się poświęcać jej każdą wolną chwile , organizuję  tak czas , abyśmy nigdy się nie nudziły.

 Kocham pracę z dziećmi, dlatego swoją karierę zawodową chcę poświęcić właśnie im. Pracując z maluszkami staram się do każdego z nich podchodzić indywidualnie. Zależy mi na tym, aby każde dziecko, którym się zajmuję czuło się bezpieczne , kochane i aby uśmiech nigdy nie schodził z tej malutkiej twarzyczki.

 

Anna Łakoma - opiekunka, animatorka zabaw

ukończyłam kurs 280h opiekunki dziecięcej w żłobku. Rozpoczęłam studia pedagogiczne wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne.

Prywatnie jestem starsza siostra dwóch cudownych dziewczynek, którym towarzyszę cały czas w dorastaniu i zdobywaniu nowych doświadczeń. Posiadam uprawnienia jako kierownik wycieczek gdzie zdobywam doswiadczenie jako wychowawca- opiekun wycieczki  jak również jestem animatorka czasu zabaw dla dzieci. Umiem zachęcić dzieci do zabawy i tak zorganizować im czas by nigdy się nie nudziły. Jestem osoba otwarta, usmiechnięta, łatwo nawiazuję kontakty zarówno z dziećmi jak i dorosłymi a zadowolone i uśmiechnięte buźki dzieci daja mi dodatkowa motywację do pracy...

 

 

 Bernadetta Kaim - położna

Dyplom położnej uzyskałam ponad 16 lat temu. W między czasie ukończyłam różne kursy i szkolenia m.in. do prowadzenia grupy żłobkowej. Obecnie pracuję w jednym z wrocławskich szpitali. Sama jestem mamą dwóch dziewczynek (10 i 5lat) i wiem ile czasu, trudu i energii potrzeba w wychowaniu dzieci.  Każda chwila spędzona z nimi to samo szczęście.

 

 

 

 

 

 

Projekt: Stokrotka 2- utworzenie niepublicznego żłobka w Groblicach jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020